Mod Paneli (Mod CP)

Moderatör Kontrol Paneli (Mod Paneli), forum moderatörlerine ve forum yöneticilerine çeşitli yönetim hizmeti sunan özel bir sayfadır. Bu fonksiyona dahil olan özelliklerden bazıları şunlardır: Duyuru yönetimi, moderasyon kuyruğu, kullanıcıları düzenleme ve uyarı kayıtları. MyBB, bu fonksiyonu ile diğer forum sistemleri arasındaki rekabette önemli bir yere gelmiştir.

MyBB Mod Paneli

Mod Paneli Anasayfa

Mod Paneli Anasayfa kısmı, forum yönetimine dair çeşitli özelliklerle ilişkilendirilmiştir. İlişkilendirilen bu özelliklerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

Moderasyon Bekleyenler

Bu kısımda moderasyon (Düzenleme) bekleyen konuların, iletilerin ve eklentilerin bir tablosu Moderatörlere gösterilir.

Son 5 Moderatör İşlemi

Son 5 Moderatör İşlemi kısmında moderatörler tarafından yapılan düzenlemelerin son 5 tanesi listelenmiş şekilde görüntülenir. Bu kısımda işlemin tarihi, saati, yapılan işlem, işlemin yapıldığı forum ve işlemi yapan kullanıcının IP adresi yer alır.

Yasaklaması yakında kalkacak olan kullanıcılar

Yasaklaması yakında kalkacak olan kullanıcılar, adından da anlaşılacağı üzere forumda yasaklanmış olup yakın bir tarihte bu yasaklaması sona erecekse görüntülenir. Bu kısımda ayrıca yasaklama nedeni, kalan süre ve kullanıcıya yasaklayan yöneticinin adı yer alır.