MyBB 1.6 [S.S.S.]

Sürekli tekrarlanan sorulardan yorulan MyBB Resmi Ekibi – Destek Ekibi üyesi olan Matt Rogowski tarafından hazırlanan bu yönergelerde MyBB 1.6 hakkında sık sorulan sorular ve cevapları bulunmaktadır. Lütfen forumlarımızda MyBB 1.6 hakkında soru sormadan önce bu konuyu okuyunuz.

Ne zaman yayınlanacak?

Tüm MyBB sürümlerinde olduğu üzere, hazır olduğunda. Bizler de sizin gibi ne zaman çıkacağı hakkında kesin bir şey söyleyemiyoruz. Test edilip, stabil olduğu düşünüldüğü an yayınlanacaktır. MyBB 1.6 için biten tüm özellikleri şuradan görüntüleyebilirsiniz.

Eklentilerim çalışacak mı?

1.4’ten 1.6’ya geçişte çok büyük kod değişiklikleri olmayacak. 1.6 temel olarak yeni kodlar içerecek, ancak 1.4 sürümünde olduğu gibi baştan yazılmış bir kod sistemi olmayacak. Bu sebeple, eklentilerinizin 1.6 sürümünde %80 çalışacağı hakkında ufak bir görüş ileri sürebiliriz. Ancak 1.6’da çalışabilmesi için, eklenti dosyalarındaki sürüm uyumluluğu kısımları değiştirilecek. Bazı eklentiler değişiklikler gerektirecek.

Temalarım çalışacak mı?

Hayır, ancak 1.4’te kullanmakta olduğunuz temaları 1.6’da kullanabilmek için çok fazla çaba sarfetmeyeceksiniz. Fazla zaman kaybı yaşamadan eski temalarınızı yeni sürüme uyarlayabileceksiniz. 1.6 sürümü yeni şablonlar, yeni CSS sınıfları, resimler içerecek.