MyBB forum özellikleri

Güvenlik

MyBB’de çıkan her yeni güncelleştirme, güvenlik ve forum bakımı ağırlığında olmuştur. Yani bunun anlamı her güncellemede forum güvenliği ilk hedef olmuştur ve yine çıkacak olan güncelleştirme serilerinde de aynı amaç ile yola devam edilecektir.

Hız

MyBB, hem küçük hem büyük forumlarda hızlı olabilmek için optimize edilmiştir. MyBB’de aynı anda birden fazla işlemi yaparken bile hızdan ödün verilmeyip performansın mükemmel olması sağlanmıştır. Çeşitli özellikler, büyük forumların yavaşlamaması için yeniden yazılmıştır. Forumunuzun küçük ya da büyük olmasına bakılmaksızın performans düşüşü yaşanmamasına özen gösterilmiştir.

AJAX

MyBB, AJAX web teknolojisini kullanarak birçok işlemin hızla yapılmasına imkan sağlar. MyBB 1.2’de bile forum görüntüleme sayfalarına satıriçi yönetimin yapılması AJAX’ın 1.4 sürümünde daha gelişmiş olacağının bir göstergesiydi ve şuan 1.4 sürümünde inanılmaz gelişmiş AJAX fonksiyonları kullanılıyor. Ayrıca, otomatik tamamlama özelliği özel mesajlaşmaya dahil edilerek, mesajınızın kime gönderileceği konusunda fazlaca arama yapmadan hızlı bir şekilde kullanıcıların listelenmesini sağladı. MyBB 1.4’ye daha fazla AJAX tabanlı özellikler dahil edilerek hız artırıldı, Örneğin; hızlı cevaba AJAX fonksiyonu dahil edildi. Admin Paneli sayfasında birçok işlem sırasında AJAX kullanılarak pratiklik sağlandı.

Satıriçi yönetim

Satıriçi yönetim (moderasyon) forum görüntüleme ve konu görüntüleme sayfalarında dahil olmak üzere forum yöneticilerinin işlerini kolaylaştırılması amacıyla yeniden yazıldı. Bu sayede birden fazla konuyu ve mesajı yalnızca birkaç tıklama ile yönetmek mümkün hale geldi. Satıriçi yönetim sistemi MyBB’nin yönetiminde yalnızca bir başlangıçtır.

İzinler

MyBB’de izinler sistemi ile herbir kullanıcı grubu için erişim seçenekleri bulunmaktadır. Böylece her kullanıcı grubu kendi izinleri doğrultusunda forumları görüntüleme, konu görüntüleme ve kullanıcı panellerinde kısıtlı izinlere sahip olabilmiştir. MyBB ile istediğiniz bir sayfayı istediğiniz anda erişime açabilir ya da kapatabilirsiniz.

Kaynak: https://www.mybb.com/features/