MyBB hakkında

Ne XMB, ne de DevBB, sadece MyBB

Yıllar önce, Chris Boulton, web34rk ve b0ndman, XMB sistemi için geliştirmelere başladı. Bir süre sonra, web34rk ve b0ndman geliştirme ekibinden ayrıldı ve böylece Chris Boulton geliştirme takımının lideri haline geldi. Zaman içinde, ekip tekrar bir araya geldi ve geliştirmelere devam edildi. Ancak durum istenildiği gibi gitmedi. DevBB, kullanıcıları için geçici bir çözüm yolu olup kısa vadeli bir sistem ve MyBB’nin atası niteliğinde olacaktı. Geliştirme ekibi sıklıkla değişti, ancak 2002’den bu yana Chris Boulton asla ekipten ayrılmadı. Böylelikle, şu anda dünyanın en iyi forum sistemleri arasında yarışına devam eden MyBB, her gün gönüllü geliştiricilerin desteği ile büyümeye devam ediyor.

MyBB hakkında bilmediğiniz şeyler

  • MyBB topluluk forumu 2,000 kullanıcıdan 5,000 kullanıcıya Haziran 2006’dan Ağutos 2006’ya tam 3 ayda ulaşarak, inanılması güç bir gelişme göstermiştir. Bu da aylık ortalama 1,000 yeni kullanıcıya eşittir!
  • Geliştiriciler, vakitlerini yanlızca MyBB üzerinde harcamaktadır, ancak 400’ün üzerinde hatayı MyBB 1.2 serisinin Beta sürecinde tam 7 haftada gidermiştir!
  • Destek konuları her zaman en az 1 saat içinde cevaplanır. Başka hangi sistemde böyle bir destek söz konusu olabilir ki?
  • MyBB 1.4, 100,000 satırın üzerinde koddan oluşmaktadır (Boşluklar ve yorumlamalar hariç)

Kaynaklar::
EN: http://www.mybb.com/about/mybb
TR: http://destek.mybb.com.tr/showthread.php?tid=15