Admin Paneli’nde yaptığım değişiklikler kaydedilmiyor!

Admin Paneli’nde yaptığım değişiklikler kaydedilmiyor!

Forum ayarlarınız 2 yerde depolanır. Birincisi veritabanı, diğeri ise .inc/settings.php dosyası. Eğer Admin Paneli’nde yapmış olduğunuz değişikliklerin kaydedilmediğini görüyorsanız bu konu tam sizin için. Burada bu sorunu çözmenin birkaç yolunu sizlere anlatacağım…

settings.php izinlerini kontrol edin

.inc/settings.php dosyasına veri kaydedebilmek için bu dosyanın yazılabilir olması gerekmektedir. Lütfen değişiklik yapmadan önce bu dosyanın CHMOD 664 ya da 666 olduğundan emin olun.

settings.php dosyasını yeniden oluşturun

MyBB eğer settings.php dosyanızın gerekli dizinde bulunmadığını algılarsa, veritabanında oluşturulan ayarlar ile otomatik olarak yeni bir settings.php dosyası oluşturulacaktır. Eğer ayarlarınızla ilgili bir sorun yaşıyorsanız bu dosyayı silebilirsiniz, MyBB bu dosyanın bir kopyasını oluşturacaktır.

Teknik bir hata oluşmuş olabilir

Ayarlarınız kaydedilmiş, ancak etkisi foruma yansımamış ise dosya ile ilgili teknik bir sorun oluşmuş olabilir. Bunun için manuel olarak settings.php dosyanızı indirip, dosyayı açıp, dosyaya kayıt yapıldığından emin olun.

mod_security problemleri

Bazen Apache web sunucularında rastlanan mod_security kuralı yüzünden de ayarlar kaydedilemiyor. Daha önceden yayınlamış olduğumuz şu konu üzerinden Mod Security ile ilgili daha geniş bilgi alabilirsiniz.