Tochjo sorularınızı yanıtlıyor

Tom Huls, röportaj sorularımızı yanıtlıyor.

Bize biraz kendinden bahseder misin?

Adım Tom. Tahmin edeceğiniz gibi avatarım da aynı şekilde 🙂 Bu aralar sıkça bunu kullanıyorum. 22 yaşındayım, beş yıllık Matematik öğrencisiyim ve Hollanda’lıyım. Benim MyBB ile olan hikayem Messenger Plus! kullanımı ile başladı. Birçok nedenden ötürü Messenger Plus! desteğini MyBB’nin ilk sürümlerinden beri vermeye başladık.

MyBB dışında hobilerin nelerdir?

Bu soru, diğer röportaj yapılan kişilere de sorulan klasik bir soruydu ve ben bu soruya “Okumak ve yürümek” olarak cevap vermek istiyorum. Ancak, kitaplığımdaki okunmayan kitaplar gün geçtikçe artıyor. Önümüzdeki aylarda buna bir çözüm bulacağım. 🙂

MyBB ekibinin önemli üyelerinden birisin, MyBB için üstlendiğin görevler nelerdir?

Temel olarak, uluslararası bölümlerden ve çevirilerden sorumluyum. Buna; tamamlanan çevirileri yüklemek, çevirileri düzenlemek ve Hollanda çevirisini güncellemek dahil. Basit görevlerim arasında ise kullanıcı adlarını isteğe göre değiştirmek ve destek vermek var. Ama, destek kısmında pek yardımcı olamıyorum maalesef. Ek olarak, Beta Test sürümlerine de yardım ediyorum.

MyBB’de en sevdiğin 3 özellik nedir, neden??

  • Arama fonksiyonu. Çünkü, yazdığım ve birdaha zor bulabileceğim iletilerime çok kısa bir sürede ulaşabiliyorum.
  • Düzenleme butonu.
  • Kişisel iletilerde çoklu gönderme. Aynı iletiyi teker teker göndermek yerine birden fazla kullanıcı adı girerek göndermek zamandan kazandırıyor.

Bize rutin bir gününü anlatır mısın?

Her zaman sabah saat 6’da kalkmaya çalışırım. Yüzümü yıkar, yanıma biraz ekmek alır ve en yakın tren istasyonuna bisikletimle giderim. Tren saat 6.45’te kalkar ve üniversiteye 8.05’de varmış olurum. Üniversiteye varma sürecinde tren istasyonları tarafından ücretsiz olarak dağıtılan gazetelerden okur, radyodan müzik dinler, matematik sorularıma hızlıca bir göz gezdiririm. Akşam 5 gibi eve döner, yemek yediğim alanda hızlıca dizüstü bilgisayarımı açar, e-postalarımı okur, forumdaki yeni iletilere göz gezdiririm. Ardından akşam 9.30’da duş alıp 8 saatlik uykumu almak için erkenden yatarım.

Tabii ki, gerçek hayatta her zaman sabah tam zamanında kalkamamak, treni kaçırmak ve istediğin kadar uyuyamamak da oluyor.

Hafta sonlarımı kız arkadaşıma vakit ayırarak, akraba ziyaretleri yaparak ya da Formula 1 yarışları izleyerek değerlendiririm.

Hayal ettiğin kariyerin nasıldır?

Bir matematik öğretmeni olmak istiyorum. Çok da gösterişli sayılmaz… ;-)

En sevdiğin film nedir?

‘En sevdiğim film’ diyemem. Ancak son izlediklerimden, “La tourneuse de pages” filmini çok başarılı bulduğumu söylemek istiyorum.